۱۰ پروژه برتر دکوراسیون داخلی فروشگاه سال ۲۰۱۹ در سایت Dezeen

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

۱۰ پروژه برتر دکوراسیون داخلی فروشگاه سال ۲۰۱۹ در سایت Dezeen

همانطور که مشاهده نمودید، در بخش قبل در خط معمار به معرفی پروژه های برتر دکوراسیون داخلی رستوران در وبسایت Dezeen معماری پرداختیم. اکنون در این بخش قصد داریم به شرح پروژه های برتر طراحی داخلی فروشگاه در سال گذشته در سایت Dezeen بپردازیم.

Aesop, South Korea, by Mlkk Studio

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

عمده متریال به کار رفته شده در طراحی داخلی این پروژه آجر می باشد. نوع و انتخاب متریال به کار رفته در فضای داخلی و بیرونی این فروشگاه به گونه ای است که میان این دو فضا ارتباط ایجاد می کند. همچنین آجرها تنوع رنگی را به وجود می آورند و حس زمان و تاریخ فضا را غنی تر می سازند.

Camper, Spain, by Kengo Kuma

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

طراحان به نمایش هر آیتم به طور جداگانه با فضای خودش تمایل داشتند که توجه بیش تری را بر محصولات به ارمغان می آورد. برای همین آن ها تصمیم گرفتند تا از عناصری شبیه به کاشی های سرامیکی سقف در غالب فرم طاقچه ایجاد کنند. هردو کشور ژاپن و اسپانیا قدمت طولانی در استفاده از این عنصر معماری را دارند اما روش های ساخت آن ها متفاوت است: کاشی های بام در ژاپن براق و لعابدار می باشند در حالیکه در منطقع مدیترانه این کاشی ها به صورت خام و بافت دار استفاده می شده است. این تفاوت برای طراحان مهم تلقی می شد و این پروژه فرصت مناسبی برای کشف آن بود.

Chongqing Zhongshuge Bookstore, China, by X+Living

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

سقف های آینه ای و راه پله ی زیگراگ مانند، فضای داخلی این کتاب فروشی را به محیطی شگفت انگیز تبدیل کرده است. در این پروژه طراحان فضایی برای مطالعه و حتی استراحت مراجعه کنندگان ایجاد کرده اند. در مرکز فروشگاه یک سالن دو طبقه قرار دارد که دارای مجموعه ای از پله های افقی و عمودی است که به قفسه های کتاب موجود در دیوار ها منتهی می شوند.

Dolce & Gabbana, Italy, by Carbondale

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

طراح در این پروژه به طراحی داخلی یکی از فروشگاه های Dolce & Gabbana’ در رم می پردازد. در این پروژه ما شاهد فضایی لوکس و اشرافی با نقاشی های دیواری سبک باروک در سده ۱۷ اروپا هستیم. طراح قصد داشته تا المان های این سبک را با استفاده از متریال موجود در هنر مدرن و معاصر احیا کند. در این پروژه یکی از جالب ترین اتفاقات در دکوراسیون فروشگاه، اتاق موجود در طبقه اول است که دارای یک نقاشی دیواری دیجیتال است.

Fig, Canada, by Scott & Scott Architects

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

این پروژه با مساحت ۳۷ متر مربع در ونکوور قرار دارد. با توجه به این که این فروشگاه محصولات مراقب های زیبایی پوست را ارائه می دهد، طراح برای رنگ آمیزی قفسه ها از رنگ سبز استفاده کرده است. بخش بالایی قفسه ها برای نمایش محصولات در نظر گرفته شده و در بخش پایینی آن می توان محصولات اضافی را نگهداری کرد.

Louis Vuitton, UK, by Peter Marino

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

در این پروژه طراح به دیزاین یکی از شعبه های فروشگاه Louis Vuitton در لندن می پردازد. طراح در این پروژه قصد داشته تا فضایی روشن تر، واضح تر و مدرنی را ایجاد کند. فضای داخلی فروشگاه هم اکنون از چندین اتاق گسترده و در دو طبقه تشکیل شده است که هر یک از کاشی های سنگی رنگی پوشیده شده است.

National Museum of Qatar gift shop, Qatar, by Koichi Takada

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

طراحی داخلی این پروژه که توسط استودیو Koichi Takada در موزه ملی قطر انجام شده است، روایتی از تاریخ قطر می باشد. تمامی طرح ها در سراسر پروژه تجسمی از تاریخ قطر است ک شامل آغاز تجارت، شیوه زندگی عشایری آن ها و محیط طبیعی زیبای آن می باشد. طراحان از طریق نشست های متعددی که با مردم بومی آن داشتند، سعی کردند که تجربه ها و این روایت ها را در قالب این فروشگاه تجسم دهند. غار دهل السفیر ( غار نور) در مرکز قطر قرار گرفته است یک پناهگاه زیبا زیرزمینی است که عمدتا از بلورهای گچ ساخته شده است، و درخششی همانند ماه را داراست.

Open, UK, by Emily and Mark Anderson

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

طراحان در این پروژه با الهام گرفتن از ساحل، دیوارها و سقف را برای روشن تر دیده شدن فروشگاه به رنگ سفید رنگ آمیزی کرده اند. در انتخاب متریال طراحان سعی کرده اند تا حد امکان از نوع طبیعی آن ها در پروژه به کار ببرند.

Standard Dose, USA, by SR Projects and Tuna Architecture

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

طراح در طراحی داخلی این فروشگاه توانسته بین رنگ صورتی پاستلی و کفپوش چوبی هارمونی ایجاد کند و حسی از آرامش را به مشتریان منتقل کند. یکی از برخورد های خلاقانه در این پروژه ایجاد شلف های توکار برای قرار دادن محصولات می باشد.

Valextra, Italy, by John Pawson

دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹

سطوح ساده گچی و کف سنگی خاکستری به ایجاد مجموعه ای از گالری مانند کمک می کند. سطوح دیوار در این پروژه برای ایجاد هارمونی با کفپوش سالن به طور کامل از گچ خاکستری کم رنگ پوشیده شده است. همچنین از گچ برای شکل دادن به قفسه ها و میزهای نمایش در این پروژه استفاده شده است.

در این بخش به پروژه های برتر دکوراسیون داخلی فروشگاه ۲۰۱۹ در سایت Dezeen پرداختیم.

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

شرکت طراحی داخلی آوگون

منبع: Dezeen

تعداد بازدید: 1,125

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *