طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان Simplex

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

 

طراحی داخلی آپارتمان Simplex برای خانواده‌ای جوان که به دنبال پناه بردن به شهر پرشتاب احمدآباد در هند بودند، به دنبال دفتر معماری و دکوراسیون داخلی The Design Yard رفته تا فضایی آرام برای فرار از شلوغی و دغدغه های زندگی شهری ایجاد کنند. در ادامه این مقاله به بررسی این پروژه پرداخته می شود.

ایدئولوژی طراحی فضای خانه

برای یک زوج جوان و کودک پنج ساله‌ شان، The Design Yard این خانه را ساده و دلپذیر، جایی که ساکنان آن راحت و با هم ارتباط برقرار می‌ کنند، تصور و طراحی کرده است.

ایدئولوژی طراحی این آپارتمان مبتنی بر ساده نگه داشتن چیزها است، از این رو نام “Apartment Simplex” را گرفته است که کلمه لاتین ساده است. آپارتمان یک تلاقی خوب از نیازهای مشتری و تمایل آنها به رنگ های خاص در مقابل دیدگاه معمار برای حفظ اشیاء بیشتر در رنگ های خنثی برای ایجاد حس آرامش در داخل است.

فضای نشیمن

با ورود به فضا، به اتاق نشیمن در سمت راست باز می شود که ناهار خوری در پشت پارتیشن فضای نشیمن و تلوزیون پنهان شده است. نشیمن و ناهار خوری با پالت موادی که تعادل مناسبی از گرما و دمدمی را ایجاد می کند، دارای چوب ساج، بتن و پاشیدن اثاثیه روشن تر در عناصر آن است.

دیوارهای خنثی به رنگ خاکستری و سفید پس زمینه ای عالی برای آثار هنری و دکوراسیون جسورانه را فراهم می کند. به نظر می رسد با در نظر گرفتن این نکته طراحی  برای خانواده ای صورت گرفته که اعضای آن را کودکان هم تشکیل می دهند استفاده از رنگ و انرژی در طراحی داخلی از بعد روانشناسی یک نیاز مبرم می باشد. که در طراحی داخلی آپارتمان Simplex به خوبی مورد توجه قرار گرفته شده است.

فضای داخلی ناهار خوری

ناهار خوری در پشت پارتیشن فضای نشیمن تلوزیون ساخته شده از چوب ساج در رویه سرامیکی قرار می گیرد و با صندلی های به اصطلاح آرنجی اثر Hans Wegner جفت می شود. برای داشتن حسی نوستالژیک، دیوار مقابل ناهارخوری یک کلاژ عکس از خانواده را برای انعکاس لحظات ناملموس خانواده در خود جای داده است.

موقعیت و ویژگی اتاق ها

در حالی که از کنار ناهار خوری عبور می کنیم، یک مسیر راهرو ما را به اتاق خواب ها هدایت می کند، اتاق بچه ها در سمت راست و اتاق خواب اصلی در جلو. اتاق کودک انعکاسی از علاقه یک کودک با ابر قهرمان مورد علاقه اش است.

طاقچه ای در داخل دیوار با رنگ سبز پاستلی روشن برجسته شده است که دارای یک اثر هنری از شخصیت های کمیک است.

کمد لباس با اثاثیه یا لوازم داخلی سبز در یک قاب سفید به پایان رسیده است. تخت بر روی یک سکوی برجسته قرار می گیرد تا حس بازیگوشی را به فضا اضافه کند.

دیوارهای سفید که به اتاق خواب اصلی منتهی می شوند، به عنوان پس زمینه اثاثیه آبی، که رنگ مورد علاقه زوجین است، عمل می کنند. تخت با ظرافت بین کمدهای لوور سفید قرار گرفته است.

یک دیوار مسدود شده به رنگ آبی پاستلی در جلوی تخت، مفهوم کلی را با یک واحد پانسمان کوچک در انتهای فضا حمل می کند. اتاق مطمئناً حال و هوای سانتورینی را می دهد!

در ادامه خط معمار شما را به دیدین سایر تصاویر از پروژه طراحی داخلی آپارتمان کوچک دعوت می نماید.

تحریریه خط معمار

نگارنده: ماریه عطایی

شرکت معماری آوگون

منبع: homesnapshots

تعداد بازدید: 546

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *