برخورد خلاقانه در نمای ساختمان مدرن و سفید

انواع متریال نمای ساختمان مدرن

نمای بیرونی ساختمان مسکونی

طراحی نمای ساختمان ها به ویژه ساختمان های مسکونی یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های کارفرمایان و معماران می باشد. نمای هر ساختمان به عنوان بخشی مهم از پوسته خارجی، نه تنها ساختمان را از عوامل و تأثیرات مختلف بیرونی محافظت می کند، بلکه ظاهری زیبا و جذاب از لحاظ بصری ایجاد می کند و همچنین باعث می شود تا آن ساختمان ویژگی های فردی خود را دارا باشد و در میان سایر ساختمان ها برجسته تر به نظر برسد. بنابراین طراحی نمای ساختمان از مسائلی است که از همان ابتدای طراحی پلان ها باید در نظر گرفته شود. در طراحی نمای ساختمان عوامل مختلفی چون ضوابط شهرداری منطقه، موقعیت آب و هوایی، متریال به کار رفته در نما، کاربری ساختمان و سایر موارد را در نظر داشته باشید.

ارزان ترین نمای ساختمان

با توجه به توسعه ساخت و ساز و افزایش قیمت در هزینه های مصالح ساختمانی، کارفرمایان به دنبال نماهایی ارزان و مقرون به صرفه برای ساختمان های خود هستند که دارای استقامت بالایی باشد و همچنین از لحاظ بصری نیز زیبا به نظر برسد. خوشبختانه امروزه در بازار، ما طیف وسیعی از انواع متریال نمای ساختمان مدرن با قیمت های مختلف را مشاهده می کنیم. شما می توانید با توجه به بودجه مورد نظر و نوع ساختمان خود بهترین متریال را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. در میان انواع متریال نمای ساختمان مدرن ، آجر نیز همچنان به عنوان ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین متریال به حساب می آید. اگر به خاطر داشته باشید خط معمار در مقالاتی تحت عنوان متریال کاربردی و مقرون به صرفه مطالبی برای شما به اشتراک گذشت که از طریق لینک زیر می توانید به آن ها دسترسی یابید. در این مطالب اطلاعاتی به طور خلاصه در رابطه با انواع متریال، هزینه ها و مزایا و معایب آن ها مطرح شده است:

نگاهی به متریال کاربردی در نمای بیرونی ساختمان ارزان قیمت

اگر شما نیز قصد دارید مناسب ترین، با کیفیت ترین و همچنین زیباترین متریال را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید، توصیه می کنیم نگاهی به مقاله فوق داشته باشید. اکنون در ادامه به شرح پروژه مورد نظر می پردازیم.

شرح پروژه

این پروژه شامل یک آپارتمان مسکونی است که در مرکز دهلی در کشور هند قرار گرفته است. این آپارتمان بر روی سایتی با متراژ ۳۱۴ متر مربع قرار گرفته است و شامل زیرزمین، طبقه همکف و چهار طبقه مسکونی سه خوابه در بالای سایت می باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد در معماری این آپارتمان که باعث شده در میان سایر آپارتمان های اطرافش برجسته تر دیده شود، فرم و بافت به کار رفته در تراس های آن می باشد که زیبایی خاصی به ظاهر ساختمان بخشیده است. با توجه به قرار گرفتن سایت در منطقه ای تاریخی، معماری این آپارتمان مدرن در هند می تواند پاسخ مناسبی در برابر موضوعات پایداری در دنیای مدرن باشد.

یکی از خواسته های اصلی کارفرما از طراحان در این پروژه، طراحی یک ساختمان روشن، پرنور، همراه با تهویه ای مطبوع و مهم تر از همه بهره مندی از چشم انداز طبیعی اطراف بود. از این رو طراحان پنجره های تمام قد به منظور افزایش نور و همچنین ارتباط با محیط طبیعی اطراف در هر دو طرف شمالی و جنوبی ساختمان قرار دادند. بافت موجود در تراس واحد ها نور شدید خورشید در فصل تابستان را کنترل کرده و باعث می شود نور ملایمی به فضای داخلی بتابد. همچنین فرم مایل آن باعث شده تا نور خورشید در فصل زمستان به داخل ساختمان شکسته شود.

حجم اصلی ساختمان در ارتباط با پنجره ها و بالکن ها به گونه ای طراحی شده که فضای سبز از تمامی قسمت های فضای داخلی قابل مشاهده می باشد. وجود وُیدهای داخلی تهویه مناسب را برای فضای داخلی فراهم می آورد.

در ادامه با دیدن تصاویر خط معمار را همراهی کنید.

انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرنانواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن انواع متریال نمای ساختمان مدرن

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

شرکت معماری آوگون

منبع: Archdaily

تعداد بازدید: 1,282

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *