بتن اکسپوز در معماری ویلای یک طبقه Sharp با سبک مینیمال

بتن اکسپوز در معماری ویلا، سبک مینیمال

 

بتن اکسپوز در معماری ویلای یک طبقه Sharp با سبک مینیمال

بتن اکسپوز

در این بخش خط معمار قصد دارد شما را با کاربرد بتن اکسپوز در معماری ویلای یک طبقه Sharp که به سبک مینیمال می باشد، آشنا کند. قبل از شرح پروژه اندکی راجع به بتن اکسپوز که از گذشته تا امروزه جایگاه ویژه ای در صنعت ساختمان سازی دارد سخن می گوییم. بتن نسبت به دیگر مصالح ساختمانی نه تنها از نظر فنی مطلوب است بلکه از نظر زیبایی معماری می تواند به ساختمان کیفیت طبیعی تری بدهد. با ظهور و بکارگیری بتن در قرن نوزده میلادی افق های تازه ای فراروی معماران و مهندسان سازه گشوده شد. در این دوران بتن به عنوان یک عنصر سازه ای با کاربرد معمارانه باعث انقلابی در معماری گردید. پدید آمدن معماری های تندیس گرایانه و مکتب بروتالیسم ماحصل نگرش معماران بزرگ آن زمان به بتن بود به عنوان عنصری که هم جایگاه سازه ای دارد و هم کارایی معماری.

در سال های اخیر نیز با تلفیق سازه با هنر معماری، بتن باعث پدیدآمدن زیبایی شناسی جدیدی گردیده است. با پیشرفت های چشمگیر درصنعت بتن، فصل جدیدی از معماری نوین فراروی طراحان قرار گرفته است. یکی از دلایل عمده ای که سبب استفاده روزافزون این متریال در معماری و طراحی داخلی شده، استحکام، قابلیت طراحی، نداشتن اثر مخرب زیست محیطی آن می باشد. فرآورده های این متریال در طراحی بخش های مختلف منازل مانند سالن نشیمن، آشپزخانه، حمام و حتی شومینه و مبلمان در کنار سایر اجزای طراحی زیبایی قابل توجهی را به فضای منازل می افزاید و فضای دلنشینی را ایجاد می کند. در بخش های گذشته خط معمار نمونه های متفاوت و در عین حال منحصر به فردی را از کاربرد این متریال در نما و معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی در ترکیب با سایر متریال به شما معماران گرامی معرفی کرده است. شما از طریق لینک زیر به برخی از آن ها دسترسی یابید:

نمای ویلای مدرن، حجم بتنی و مینیمال

نقش بتن در معماری و طراحی داخلی یک ویلای مدرن

طراحی و معماری خانه مینیمال، ایجاد حجم خاکستری یکپارچه

شرح پروژه خانه Sharp

گروه طراحی Marc Throp یک ویلای مینیمالیستی با نمای بتنی را برای یک زوج بازنشسته ی نیویورکی در یکی از مناطق کویری مکزیک طراحی و اجرا ساختند. آن ها قصد داشتند تا خانه ای مقرون با صرفه برای کارفرما ایجاد کنند که در عین حال زیبا و کاربردی باشد. متریال عمده با کار رفته در این پروژه  بتن اکسپوز و شیشه بود که کاربرد آن در بخش شمالی و جنوبی ساختمان امکان افزایش ورود نور طبیعی خورشید در طول روز و تهویه مناسب را فراهم می آورد. فضای داخلی دارای دو اتاق خواب، سالن نشیمن، آشپزخانه، فضای غذاخوری و سرویس بهداشتی بود. در بخش غربی ساختمان با قرار دادن نردبان در فضای داخلی امکان دسترسی افراد به سقف را برای دیدن پشم انداز زیبای طبیعت در طول روز و هنگام شب را فراهم می سازند.

در ادامه خط معمار شما را به دیدن تصاویر دعوت می نماید.

بتن اکسپوز در معماری ویلا، سبک مینیمال بتن اکسپوز در معماری ویلا، سبک مینیمال بتن اکسپوز در معماری ویلا، سبک مینیمال بتن اکسپوز در معماری ویلا، سبک مینیمال

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

شرکت معماری آوگون

منبع: Designboom

تعداد بازدید: 1,543

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *