نمای روستیک ، داخلی مدرن : طراحی دلچسب

نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی

نمای روستیک، داخلی مدرن : طراحی دلچسب

در این بخش قصد داریم شما را به با یک خانه مسکونی آشنا کنیم که بطور حتم از تماشا و بررسی آن لذت خواهید برد. چرا که ویژگی ها و پارامترهایی که طراح در این آپارتمان مورد بررسی قرار داده و اجرا نموده است، سبک های روستیک و مدرن را در هم آمیخته اند.

طراحی و تلفیق ویژگی های سبک های مختلف، از دیرباز در معماری مورد توجه بوده است و معماران زیادی این رویکرد را برای خلق فضاهای متفاوت مورد استفاده قرار داده اند. به طور مثال، امروزه در طراحی فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و …، تلفیق و ترکیب ویژگی های سبک های صنعتی و مدرن بسیار محبوب و پرطرفدار است. در گذشته نمونه های بسیار زیادی از ترکیب ویژگی های سبک های مدرن و صنعتی را در خط معمار مورد بررسی قرار داده ایم.

چرا تلفیق سبک ها امروزه محبوب است؟

جالب است بدانید، در تمام دنیا، از آمریکای شمالی تا اروپا و از خاورمیانه تا خاور دور، معماران تلفیق و ترکیب سبک های معماری و معماری داخلی را دنبال می کنند. یکی از دلایل اصلی این موضوع یعنی تلیق و ترکیب سبک ها، خلق فضاهای جدید است. این تلفیق سبک ها، در حقیقت پاسخگویی به نیاز تنوع طلبی و تمایل به داشتن فضایی متفاوت برای زندگی است.

همانطور که اشاره نمودیم، تلفیق سبک های صنعتی و مدرن در فضاهای با کاربری مسکونی، تجاری و اداری روز به روز در حال گسترش است. در این میان، یکی از سبک هایی که می توان آن را به عنوان یک سبک هدف و پاسخگو مورد توجه قرار داد، سبک مدرن – روستیک است. در این سبک فضایی بر اساس بکارگیری ویژگی های هر دو سبک مورد طراحی می گردد. استفاده هوشمندانه از این ویژگی ها می تواند سبب خلق فضایی متفاوت گردد.

همانطور که اشاره شد، در این بخش قصد داریم به بررسی ساختمانی بپردازیم که نمای آن بطور کامل با سبک روستیک و با متریال آجر کار شده است اما فضای داخلی آن، ترکیب سبک های روستیک و مدرن است. کافی است روی نمای ساختمان نگاهی به پنجره ها بیاندازید. از ساختمانی با نمای این چنینی بطور حتم توقع پنجره های قدیمی چوبی می رود اما جالت است که پنجره ها کاملا مدرن هستند. زیبایی کار همینجاست! در دل یک کار روستیک، نمادهای مدرنیته دیده می شوند و این وجه تمایزی است که معمار به دنبال خلق آن است. همان فضای خلق فضای جدید که پیش تر درباره آن صحبت کردیم.

در فضای داخلی نیز اوضاع از همین قرار است. شما می توانید طراحی بر اساس سبک مدرن را ببیند (به عنوان مثال و برای توضیح دقیق تر به خطوط صاف در طراحی دقت نمایید که از اصول طراحی به سبک مدرن است) و در نقطه مقابل متریال هایی نظیر آجر و چوب را ببینید که به عنوان متریال های اصلی در این فضای مسکونی مورد استفاده هستند!

در ادامه دعوت می کنیم تصاویر این خانه مسکونی را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است طراحی این آپارتمان توسط Marta Nowicka صورت گرفته و در منطقه Conduit Hill کشور انگلیس واقع شده است.

نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی

پلان، دیاگرام، سکشن و …

نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی

نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی نمای روستیک ، نمای ساختمان قدیمی سنگی

 

در این بخش به بررسی خانه ای مسکونی پرداختیم که بر اساس تلفیق سبک های مدرن و روستیک دیزاین شده است. این منزل مسکونی در انگلیس واقع شده است. به نظر می رسد این سبک کارها و خلق فضای تلفیقی در کشوری نظیر انگلیس و یا سایر کشورهای اروپایی که در معماری سنتی شان خانه ها به این شکل و با این معماری ساخته می شده اند، بهتر پاسخگو باشد.

تحریریه خط معمار

شرکت معماری آوگون

منبع: ArchLine

تعداد بازدید: 1,004

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *