طراحی ساختمان اداری و شوروم NIA در مشهد، نوید امامی

طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری

طراحی ساختمان اداری و شوروم NIA در مشهد

معماری: دفتر معماری رازان

معماران مسئول مسئول: نوید امامی، حمید امامی، آمیتیس نوروزی

موقعیت: ایران، مشهد

سال: ۱۳۸۹

متراژ: ۴۰۰ مترمربع

تیم طراحی: آرش رضایی زادگان، سعید چراغعلی

در این بخش قصد داریم با همراهی شما، سری به یکی از اولین کارهای نوید امامی بزنیم. معمار جوان ایرانی و بنیانگذار دفتر معماری رازان که طی سالهای فعالیت، پروژه های شاخصی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. معمولا کارهای قدیمی معمارانی که امروزه کم و بیش شهره هستند، کم تر مورد بررسی قرار می گیرد. ما در خط معمار علاوه بر بررسی و ارائه آخرین کارهای انجام شده توسط معماران، سری به اولین کارهای انجام شده توسط آن ها نیز خواهیم زد. هدف ما از این کار، این است که شما با روند رشد یک معمار آشنا شوید. این که یک معمار جوان در ابتدای مسیر حرفه ای شدن چه خطوطی را طراحی نموده و حال در پروژه هایش چه می کند. این موضوع می تواند برای معماران جوان که به تازگی در عرصه معماری حرفه ای شروع به فعالیت نموده اند، می تواند بسیار جذاب باشد.

نوید امامی که به تازگی ساختمان سام پاسداران را به پایان رسانده است، پروژه ساختمان اداری نیا در مشهد را در وب سایت دفتر، به عنوان یکی از اولین پروژه های خود معرفی نموده است. در واقع پروژه اداری نیا را می توان اولین پروژه ای دانست که با طراحی و نظارت بر اجرا توسط دفتر معماری رازان به مرحله اجرا در آمده است.

همانطور که می دانید، شرکت نیا یکی از برندهای لیدر بازار ایران در صنعت تهویه ساختمان است. پروژه طراحی ساختمان اداری نیای مشهد هم، مربوط به دفتر مرکزی اداری و همچنین شوروم این برند در شهر مشهد است. اگر بخواهیم در یک جمله این ساختمان اداری را خلاصه کنیم باید بگوئیم که معمار در این پروژه که در واقع یک پروژه بازسازی بوده است، قصد خلق یک ساختمان مدرن با بهره گیری از کارکتر برند را داشته است. این نکته را به خوبی می توان در نمای طراحی شده مشاهده نمود. طراحی داخلی ساختمان نیز با توجه آنچه در سال ۸۹ بر معماری کشور حاکم بوده است، یک فضای مدرن و ساده است. در واقع باید گفت یک کار روتین انجام شده است و نمی توان گفت خلاقیت خاصی در فضا قابل مشاهده است! اما می توان هویت و کاراکتر برند یعنی رنگی قرمز را در همه جا مشاهده نمود. این استفاده از کارکتر و شخصیت برند، در طراحی داخلی فضاهای اداری، به عنوان یک اصل همیشه مورد استفاده است و معماران و طراحان، معمولا این موضوع را به عنوان یک محور کلیدی در طراحی های خود لحاظ می کنند.

اگر فکر می کنید مشاهده این ساختمان اداری می تواند برای شما جذاب باشد، برای مشاهده تصاویر با خط معمار همراه باشید. لازم به ذکر است، در انتهای مطلب، روند طراحی و دیاگرام های مربوطه قرار داده شده اند تا طراحی فضا را بهتر و ملموس تر درک کنید.

طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری

دیاگرام های روند طراحی:

طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری  طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری

  طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری

    طراحی ساختمان اداری،نمای ساختمان اداری

 

تحریریه خط معمار

شرکت معماری آوگون

منبع: وب سایت شرکت رازان

تعداد بازدید: 1,878

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *