طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما

طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما

نام پروژه: لانژ سبدگردان کاریزما
عملکرد: اداری
مهندسین مشاور: مهندسین مشاور دَش
معماران اصلی: رضا اسلامی، مجتبی میرحسینی
همکاران طراحی: امین رضازاده، بهارمجلسی، شهرزاد بهمن، سعید درستگار
طراحی و معماری داخلی: مهندسین مشاور دَش
نوع تاسیسات: وی آر اف
نورپردازی: شرکت نورسافرم
موقعیت: ایران، تهران
مساحت زمین: ۸۰۰ مترمربع
زیربنا: ۸۰۰ مترمربع
تاریخ شروع و پایان ساخت: بهمن ۱۳۹۹ تا دی ۱۴۰۰

امروزه با وجود پیچیدگی هایی که در پیش بینی بازار های مالی و جود دارد و نیاز به استفاده از مشاوره و راهنمایی های متخصصین این حوزه، سبب شده است تا شرکت هایی تحت عنوان سبدگردانی مالی ایجاد و در جهت کمک و مشاوره و همجنین مدیریت تخصصی منابع مالی برای طیف گسترده ای از مخاطبین خود باشند.

این طیف شامل افرادی است که سالهاست سرمایه خود را به روش های سنتی افزایش داده اند و اکنون برای اولین بار می خواهند سرمایه های خود را به شخص و یا تیم تخصصی مالی بسپارند. پروژه‌ ی سبد گردان کاریزما، فضای جمعی است که می‌ بایست به نیازهای تمام این طیف پاسخ دهد. مقاله پیش رو به شرح طراحی داخلی دفتر اداری کاریزما توسط مهندسین مشاور دَش انجام شده است می پردازیم.

استراتژی در طراحی

این مجموعه، شامل کاربری‌ های متفاوتی بوده و علاوه بر مشتریان، باید نیازهای کارکنان را نیز برطرف سازد. استراتژی تیم طراحی برای طراحی این مجموعه، فضاهای مجزا در کنار و در ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با هم، بر جانمایی هر یک از ریزفضاها در جای خود، به‌ گونه‌ ای که به لحاظ عملکردی کامل و کافی باشند، اما جلوه‌ ی بصری متفاوتی برای تسهیل آدرس‌ دهی داشته باشند؛ مبتنی بوده است.

بنابراین برای ایجاد یک کلیت واحد، تصمیم گرفته شده تا فضاهای انتظار مربوط به بخش‌ های مختلف را در یک محدوده تجمیع کنند تا دسترسی به فضاهای مختلف پروژه، از این کریدور نسبتا وسیع و یکپارچه، ممکن شود.

این فضا را لانژ سبز نامیده اند و تمام عرض پروژه را در بخش میانی، به آن اختصاص داده اند. این محدوده، به کمک آویزهای سقف و مبلمان نشیمن و سبزینگی، دارای یک مرز نامرئی با بقیه‌ ی بخش‌ ها می باشد.

اعتماد سازی در مخاطب به کمک طراحی داخلی

اعتماد، یکی از مهم‌ ترین فاکتورها برای انجام شدن هر نوع مراوده‌ شغلی است. برای این‌ که این پروژه بتواند به کمک طراحی، صداقت و در نتیجه اعتماد و اطمینان را در مخاطبان این فضا القا کند، سعی شده است تا حد ممکن، جداره‌ ها و المان‌ های تفیکیک‌ کننده، از شفافیت و روشنی برخوردار باشند.

همچنین استفاده از مبلمان و المان‌ های دکوراتیو خانگی‌ تر (مانند پرده، کفسازی، گلدان‌ ها و…) در شرایطی که اجزای معماری داخلی مستقیما توسط کاربر فضا لمس شده و می‌ تواند در هیاهو و تراکم موجود در پروژه، یادآور فضای امن خانه باشد. فراهم آوردن شرایط عمومی آسایش، آرامش و اطمینان خاطر را میسر ساخته است.

فضاسازی در محدوده شرقی

در محدوده‌ی شرقی پروژه، بخش‌ هایی که تردد بیش‌ تری در آن ها جریان دارد، جانمایی شده است. این بخش‌ ها، شامل امور مشتریان و کافه است که در بین این دو، فضایی برای نشستن، نام‌ نویسی و تکمیل فرم و… در نظر گرفته شده است. از طرفی محدوده‌ غربی، اتاق‌ های جلسه و بخش مشتریان ویژه را در خود جای داده است.

دو اتاق جلسه در این بخش، به کمک یک پارتیشن متحرک، به هم متصل می‌ شوند تا امکان برگزاری جلسات با تعداد نفرات بیش‌تر نیز فراهم گردد. همچنین در مجاورت این اتاق‌ ها، یک دیوار سبز  در نظر گرفته شده و برای این‌ که دید به این دیوار از اتاق‌ های جلسه، بیشتر باشد، پارتیشن‌ ها هیچ عنصر عمودی یا افقی ندارند و با یکپارچگی حداکثری طراحی شده‌ اند.

فضاسازی در محدوده غربی

در بخش دیگر از ضلع غربی، دو فضای مجزا و استوانه‌ ای شکل برای اتاق‌ های جلسات مشتریان ویژه طراحی شده است. در این اتاق‌ ها، ملاقات‌ های دو به دو انجام می‌ شود و با توجه به این‌ که این بخش‌ ها کم‌ تر مورد استفاده قرار می‌ گیرد، تصمیم گرفته شده که جداره‌ های آن تماما شفاف ساخته شود تا در مواقعی که این اتاق‌ ها خالی هستند، کماکان نور جنوبی وارد شده و فضا را روشن کند.

در ادامه خط معمار شما را به دیدین سایر تصاویر از پروژه طراحی داخلی دفتر اداری لانژ سبدگردان کاریزما دعوت می نماید.

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

تحریریه خط معمار

نگارنده: ماریه عطایی

شرکت معماری آوگون

منبع: aoapedia

تعداد بازدید: 428

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *