طراحی داخلی آپارتمان مسکونی با بتن اکسپوز و پلان باز- بخش ۱

بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن

طراحی داخلی آپارتمان مسکونی با بتن اکسپوز و پلان باز- بخش ۱

در این بخش قصد داریم نگاهی به طراحی داخلی سه آپارتمان بیاندازیم که در آنها بتن اکسپوز به عنوان متریال اصلی مورد استفاده قرار گرفته است. بتن اکسپوز، متریالی که امروزه در طراحی فضاهای اداری، مسکونی، تجاری، بهداشتی و … بسیار رایج است و توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرد. این متریال بخاطر رنگ و خشن بودن، نوعی حس سردی به کار می دهد. استفاده از بتن بصورت تنها متریال فضا، کار چندان رایجی نیست چرا که فضا بسیار خسته کننده و سرد خواهد بود و ذائقه عموم را تامین نمی کند. بنابراین در کنار این متریال از عناصری با حس و حال گرم نیز استفاده می شود تا تعادل رنگ و انرژی در فضا برقرار شود. در بخش اول، به بررسی آپارتمان اول خواهیم پرداخت و در بخش های بعد به بررسی آپارتمان های بعدی خواهیم پرداخت.

آپارتمان اول:

دیزاین این آپارتمان توسط Denis Bespalov  صورت گرفته است. همانطور که اشاره شد بتن اکسپوز را نمی توان بصورت تنها متریال فضا مورد استفاده قرار داد. این طراح برای ایجاد تعادل در فضا، از چوب به عنوان متریال مکمل استفاده کرده است. کابینت ها و کانتر آشپزخانه و دکور فضا نشیمن از جنس چوب هستند که سبب می شود کمی گرما در فضا ایجاد شود. نکته دیگر استفاده از یک پلان باز در فضای نشیمن است که می توانید در تصاویر مشاهده نمایید.

بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن بتن اکسپوز در طراحی داخلی،دکوراسیون منزل مدرن

تحریریه خط معمار

منبع: http://archline.ir – Home Desiginig

تعداد بازدید: 1,094

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *