بازسازی خانه ویلایی از سنگ و چوب

بازسازی خانه ویلایی از سنگ و چوب

بازسازی خانه ویلایی از سنگ و چوب

بازسازی خانه ویلایی از سنگ و چوب پروژه ای است که با حفظ قسمت هایی از آن، تغییراتی متناسب با یک خانواده جوان در آن ایجاد شده است. در ادامه این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

موقعیت ویلا

یکی از لذت‌ های بزرگ زندگی در شهر بندری زیبای برگن، این است که بسیاری از محله‌ های شهری آن ارتباط آسانی با کوه‌ ها و جنگل‌ ها دارند. این امر به ویژه در مورد مناطق محصور مطلوبی مانند Starefossen که بر روی یکی از دامنه‌ های تپه‌ ای مشرف به مرکز شهر، ناحیه دانشگاه و آبراه‌ های پر پیچ‌ و خم که در نهایت به دریای آزاد منتهی می‌ شوند، صادق است.

خانه‌ های اینجا، مانند ویلا Refsnes، دارای برخی از بهترین مناظر «شهر بین هفت کوه» هستند، اما تنها چند دقیقه با مسیرهای پیاده‌ روی فاصله دارند که شما را به اطراف دریاچه در Svartediket یا داخل دریاچه و یا جنگل های حفاظت شده طبیعی برگن یا به سمت قله معروف اولریکن می‌ برد. مشتریان یک خانه چهل ساله را به ارث برده اند که زمانی متعلق به اجدادشان بوده است. خانه در یک باغ بزرگ قرار داشت که سطح پایینی آن از سنگ و طبقات بالایی از چوب ساخته شده بود. اما متأسفانه ارتباط محدودی با منظره شهر وجود داشت و تعداد کمی از پنجره ها رو به نمای باز بود.

حفظ ستون سنگی

در ابتدا، این زوج شروع به بازسازی خانه موجود کردند اما متوجه شدند که این یک فرآیند طولانی، پیچیده و پر هزینه خواهد بود. در نهایت، آن ها متوجه شدند که شاید جایگزین کردن خانه موجود با ساختمانی که نه تنها متناسب با مناظر و محیط باشد، بلکه برای نیازهای یک خانواده با دو فرزند و میل به مقیاس سخاوتمندانه تر، ساده تر و مفیدتر باشد. فضاهای زندگی ساندرز و مشتریانش تصمیم گرفتند ستون سنگی خانه را نگه دارند، که اکنون یک آپارتمان مجزا و مستقل در سطح زیر  زمین دارد در حالی که دو طبقه بالای ساختار اصلی را جارو می کند.

ازاره به لنگر انداختن خانه به محل کمک می کند و با استفاده از یک چارچوب فولادی و پوششی از صنوبر سفید با جزئیات واضح، یک ایستگاه پایه منظم برای ساختمان جدیدی که ساندرز بالای آن قرار داده است، ایجاد می کند. طبقه همکف به ورودی اصلی اختصاص دارد که از بالاترین قسمت سایت قابل دسترسی است و یک رسانه مرکزی و اتاق خانواده. با این حال، این داستان بالایی است که به طور هدفمند غالب است. در اینجا، بخش رو به جنوب شرقی خانه به آرامی به سمت بیرون روی منطقه خواب زیر می لغزد. این گام نسبتا ساده اما پویا نه تنها به شکل ظاهری و ظاهر ساختمان انرژی می بخشد، بلکه پتانسیل بالکن های رو به شهر را باز می کند.

فضای داخلی

در داخل، این بخش از خانه به‌ عنوان یک «اتاق عالی» چیده شده است: یک فضای نشیمن با پلان باز که به سمت کناره‌ ای از شیشه‌ های کشویی است که به سمت بالکن نیمه‌ محفاظ بیرون می‌ آید و پانورامای برگن را در زیر قاب می‌ کند. کف‌ های صنوبر داگلاس به یکپارچگی این فضای سخاوتمندانه کمک می‌ کند، با آشپزخانه و جزیره‌ ای سفارشی در یک انتها، یک منطقه ناهار خوری به سمت وسط، و یک قسمت نشیمن در طرف دیگر. جزئیات به خوبی انجام شده و به خوبی هم در داخل و هم در خارج اجرا شده است. این یک فرآیند متفکرانه کاهش یا ویرایش معماری است که فرم و طرح کلی ساختمان را از بیرون تقویت می کند و در عین حال فضاهای زندگی آرام و منظم را در داخل ایجاد می کند.

در ادامه خط معمار شما را به دیدن سایر تصاویر از پروژه بازسازی خانه ویلایی از سنگ و چوب دعوت می نماید.

پلان ها، دیاگرام، سکشن و غیره.

تحریریه خط معمار

نگارنده: ماریه عطایی

شرکت معماری آوگون

منبع: archdaily

تعداد بازدید: 233

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *