به کارگیری منحصربه فرد نور در طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن

به کارگیری منحصربه فرد نور در طراحی داخلی آپارتمان

معماری: استودیو very

موقعیت: تایوان

مساحت: ۲۰۰مترمربع

سال: ۲۰۱۸

عکاس: Te-Fan Wang

این آپارتمان از معمول ترین نمونه های ساختمان سازی کشور تایوان است که در شهرtaichung قرار دارد. در طرح اصلی فضا، اتاق ها دسترسی دسترسی به نور وتهویه فضا را مسدود کرده بودند، تنها بخش جنوبی فضا باز بود که طرح را از ایده آلی که ما انتظار آن را داریم دور کرده است.

بنابراین ما سه  استراتژی از ماهیت خانه و زندگی را پیشنهاد می کنیم:

۱٫فضای سیال: یک فضای جدید پنج ضلعی در پلان آن قرار گرفت. بنابراین سیالیت و پویایی فضای مشترک به طور طبیعی ایجاد می شود. دیوارهای مورب فضاهایی را که به طور همزمان وسعت دید و گردش چشم را ایجتد می کنند، محدود می کند و تابش آفتاب بر روی آن، حضور زمان را تداعی می کند.

۲٫هوای سیال: پس از ادغام این توابع با فضای پنجگانه جدید، فضای باز بخش شمالی، جنوبی و غربی نیز شکل می گیرد، بنابراین نور خورشید به همراه جریان هوا به طور طبیعی وارد این فضای مشترک می شود و وزش نسیمی ملایم، کیفیت فضا و آرامش زندگی را افزایش می دهد.

۳٫صدا: ما می خواهیم مرزهای فضا را با صدا تعریف کنیم. بنابراین سقف های گنبدی در هرفضای پنج ضلعی قرار می گیرد تا صدای زندگی را در این فضا منعکس کند.

در این پروژه ما به دنبال خلق یک زندگی جدید، با یک نظم جدید طراحی و الگو که همه چیز در مورد نور، هوا و صدا را داشته باشد، هستیم.

در ادامه با خط معمار برای دیدن تصاویر وپلان ها همراه باشید.

طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن طراحی داخلی آپارتمان، معماری مدرن

پلان ها، دیاگرام ها، سکشن ها و غیره

]

تحریریه خط معمار

مترجم: مینا مقدم

شرکت معماری آوگون

منبع: archdaily

تعداد بازدید: 865

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *