طراحی و ساخت ویلا در کردان

اگر شما قصد طراحی ویلا در کردان را دارید این بخش از خط معمار را از دست ندهید!

همانطور که می دانید با افزایش زندگی شهر نشینی، دغدغه ها و فشار و استرس ناشی از آن نیز افزایش می یابد. به علاوه زندگی مدرن و شهر نشینی انسان را از طبیعت دور ساخته است. این دوری از طبیعت نیز بر افزایش میزان استرس ها بی تأثیر نیست. از این رو افراد به دنبال ایجاد فضایی آرامش بخش به دور از شهر در میان طبیعت هستند تا بتوانند در روزهای تعطیل و آخر هفته ها به استراحت بپردازند و از فضای طبیعی و سرسبز اطراف آن استفاده نمایند. بنابراین امروزه ما شاهد افزایش ساخت ویلا در اطراف شهرهای بزرگ هستیم.

در حاشیه کلان شهری چون تهران مناطق خوش آب و هوای زیادی قرار دارد و این مناطق به دلیل نزدیکی به تهران و طبیعت بکری که دارند به قطب ساخت ویلاهای تفریحی تبدیل شده اند. در میان این مناطق می توان به لواسان، کردان، شهریار و دماوند اشاره کرد. این مناطق در فاصله ای نزدیک به تهران قرار داشته و رفت و آمد برای ساکنین تهران به این مناطق آسان تر می باشد.

در میان مناطقی که در بالا به آن ها اشاره شد، منطقه ی کردان کرج یکی از بهترین و خوش و آب و هواترین مناطق حاشیه ی تهران می باشد. ساخت و ساز ویلا در کردان چندسالی است رواج یافته و ما امروزه شاهد افزایش ساخت و ساز ویلاهای لوکس و مدرن در این منطقه هستیم. منطقه ی کردان کرج علاوه بر این که دارای آب و هوای خوب و طبیعت سرسبزی که دارد، دسترسی آسانی دارد (حدودا در ۱۵ کیلومتری کرج قرار دارد) و از این رو امروزه توجه بسیاری از افراد به خصوص شهروندان تهرانی را برای ساخت ویلا در این منطقه به خود جلب کرده است.  اگر شما نیز قصد دارید در کردان (کرج) ویلای رویایی خود را بسازید ما در این بخش همراهی سازید.

طراحی ویلا کردان

نمونه ی طراحی ویلا در کردان

طراحی و ساخت ویلا در کردان

یکی از سوال هایی که همواره برای افراد پیش می آید این است که آیا ویلای مورد نظر را آماده خریداری کنند یا این که خود اقدام به ساخت آن نمایند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما باید در ابتدا جنبه های مختلف خرید ویلا به صورت آماده و خرید زمین و ساخت آن را برآورد ساخته و پس از آن تصمیم گیری کنید. برای این که شما راحت تر تصمیم گیری کنید، ما در ادامه اشاره ای کوتاه به برخی از مزایا و معایب خرید ویلای ساخته شده و خرید زمین و طراحی وساخت ویلا در کردان می پردازیم.

خرید ویلا در کردان

اگر به منطقه ی کردان مراجعه کنید در آنجا ویلاهای آماده و ساخته شده ی متعددی را مشاهده خواهید کرد که زیبایی آن ها توجه شما را به خود جلب می کند. این ویلاها دارای سبک های کلاسیک، لوکس و مدرن می باشند. بسته به سلیقه و انتظار شما از ویلای رویایی خود می توانید این ویلاها را از نزدیک مشاهده کرده و اگر مطابق سلیقه و علایق شما بود، آن راخریداری کنید. در این صورت شما در زمان خود صرفه جویی کرده اید و در طی زمان کوتاه و بدون داشتن دغدغه های بررسی زمین، مشاوره با طراحان، کسب مجوز و طراحی و ساخت آن، ویلای مورد نظر خود را خریداری می کنید و در اسرع وقت در ویلای خود ساکن شوید. با وجود مزایای فراوان، خرید ویلای ساخته شده دارای معایبی هم می باشد. اول از همه این که ویلایی که آماده خریداری می کنید، ممکن است که طراحی آن و متریال به کار رفته در ساخت آن ها بر طبق سلیقه و ایده آل های شما نباشد. از طرفی دیگر هزینه ی خرید ویلا بالاتر از ساخت ویلا توسط خود شما می باشد.

طراحی و ساخت ویلا کردان

در مقابل آن اگر شما می خواهید ویلای ایده آلتان را خودتان طراحی کرده و بسازید، باید تمامی نکات راجع به آن را در نظر بگیرید. ساخت ویلا همانند خرید آن دارای نقاط مثبت و منفی می باشد. ابتدا بهتر است که نقاط مثبت آن را بدانید. هنگامی که شما تصمیم به ساخت ویلا می گیرید، می توانید ویلای خود را در منطقه ی دلخواه خود بنا سازید و طراحی آن را بر اساس نیازها، علایق و سلیقه شخصی خود و خانوادتان انجام دهید. به نظر می رسد که طراحی و ساخت ویلا تنها یک نقطه ی منفی دارد و این است که تمامی این مراحل کمی زمان بر می باشد و شما باید برای رسیدن به ویلای رویایی خود صبور باشید که به نظر طراحان و معماران ارزش آن را دارد و ویلای شما آن چیزی خواهد شد که آرزویش را داشتید. البته اگر در تمامی این مراحل با یک مجموعه ی حرفه ای طراحی و معماری در ارتباط باشید، تمامی این مراحل ساده تر از آن چه که فکر آن را می کردید، طی خواهد شد و شما از انجام آن لذت خواهید برد. حال اگر قصد دارید تا در منطقه ی خوش آب و هوا و با صفای کردان ویلا بسازید خط معمار را همراهی کنید. در ادامه می خواهیم مرحله به مرحله طراحی ساخت ویلا را برایتان شرح دهیم.

جهت طراحی ویلا کردان با شرکت معماری آوگون تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۷۲۸۱۲۴

طراحی ویلا کردان

پیدا کردن زمین مناسب برای ساخت ویلا

اولین قدم و شاید مهم ترین مسأله برای طراحی و ساخت ویلا این است که شما بهترین و مناسب ترین قطعه زمین را خریداری کنید. شما در انتخاب زمین برای ساخت ویلا باید وضعیت جغرافیایی، چشم انداز و موقعیت زمین را در نظر بگیرید. توصیه می کنیم حتی برای خرید زمین نیز با متخصصان مشورت کنید و جوانب مختلف سایت را پیش از خرید بررسی کنید تا در هنگام ساخت با کمترین مشکلات روبرو شوید.

مشاوره با گروه معماری آوگون جهت طراحی ویلا

بعد از این که شما زمین مورد نظر را خریداری نمودید، مرحله طراحی و پس از آن ساخت آغاز می شود. برخی از افراد تصمیم می گیرند تا خودشان طراحی و ساخت ویلا را به عهده بگیرند. اما بهترین کار این است که در همین ابتدا برای طراحی ویلای خود با یک مجموعه ی متخصص در طراحی و ساخت ویلا مشورت کنید. ایده ها و خواسته های خود را برای آن ها مطرح کنید. متخصصان همواره تمامی جوانب فنی و زیبایی شناسی را در طراحی و ساخت ویلا در نظر می گیرند و متناسب با خواسته های شما، موقعیت سایت و مهم تر از همه ضوابط و مقررات موجود بهترین طرح ها را برای شما ارائه می دهند. اگر شما دارای زمین در منطقه ی کردان هستید و یا این که قصد دارید در این منطقه زمین خریداری کرده و ویلا بسازید، می توانید با متخصصان و طراحان ما در گروه معماری آوگون تماس حاصل نمایید. گروه معماری آوگون مجموعه ای از طراحان و متخصصان جوان است که سال هاست در حوزه های مختلف معماری و دکوراسیون داخلی فعالیت کرده اند و پروژه های متعددی از معماری و طراحی داخلی با کاربری های مختلف طراحی کرده است. این مجموعه در حوزه ی طراحی ویلا نیز نمونه های مختلفی را در سراسر ایران طراحی کرده و به اجرا در آورده اند. در ادامه برخی از نمونه پروژه های طراحی ویلای اجرا شده توسط گروه معماری آوگون را برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

تصاویر اجرا شده ویلای کوچک زاده

طراحی ویلای سپیدار

جهت بزرگنمایی، روی تصاویر کلیک نمایید.

 

طراحی ویلای جابان

ویلای آبسرد واقع در منطقه آبسرد

 

طراحی و اجرای ویلای کوهکن

 

ویلای کوچک زاده

تصاویر فوق منتخبی از نمونه پروژه های اجرا شده توسط گروه معماری آوگون می باشد، شما می توانید جهت سایر پروژه ها به سایت گروه معماری آوگون مراجعه کرده و یا اینکه با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید. گروه معماری آوگون در طی سال های فعالیتش سعی بر این داشته تا پروژه هایی که ارائه می دهد به لحاظ کیفیت و هزینه، در بهترین و مطلوب ترین حالت باشد و با توجه شرایط و بودجه کارفرمایان، ویلای ایده آل کارفرمایانش را طراحی می کنند. جهت برقراری ارتباط با گروه معماری آوگون با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۷۲۸۱۲۴

در ادامه به مراحل مختلف روند طراحی و ساخت ویلا توسط گروه معماری آوگون به طور خلاصه اشاره می کنیم:

_ تماس با دفتر معماری و مشاوره

_ طراحی اولیه

_ تأیید نهایی طرح

_ آغاز ساخت

هزینه های ساخت و طراحی ویلا کردان

با توجه به نوسان قیمت مصالح و متریال، برای ساخت وساز ویلا نمی توان قیمت قطعی مصالح و متریال را مشخص کرد. از طرفی دیگر بخش عمده ی هزینه ها به بودجه  و خواسته ی شما بستگی دارد. برای اطلاع یافتن از هزینه های ساخت و ساز شما در ابتدا باید با طراحان مشورت کرده و خواسته ها و بودجه ی مورد نظر را به آن ها اطلاع دهید.

طراحان با ارائه ی ایده های خلاقانه و نوین سعی می کنند تا حد امکان هزینه های ساخت و ساز ویلا را برای شما به حداقل برسانند، درحالی که از کیفیت آن ها کاسته نشود. پس بهتر است که شما بودجه ی را تعیین کرده و باقی کارها را به طراحان بسپارید. زیرا طراحان و معماران می توانند بسیاری از مصالح و متریال مورد نیاز را به طور مستقیم از تولید کننده ها با قیمت مناسب تری خریداری کنند و در هزینه های شما صرفه جویی نمایند. از این رو شما برای داشتن یک ویلای ایده آل، راحت و به روز نیازی بودجه ی خیلی بالا ندارید.

جهت اطلاع از هزینه های طراحی و ساخت ویلا با مشاوران و طراحان دفتر معماری آوگون تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۷۲۸۱۲۴

در بالا شما نمونه ویلاهایی که توسط دفتر معماری آوگون طراحی و اجرا شده بود را مشاهده کردید. اکنون در ادامه بر این خط معمار نمونه ویلاهای طراحی شده در کردان توسط معماران ایرانی را برای شما به اشتراک خواهد گذاشت.

نمونه طراحی ویلای کردان

 

بخش های مهم در طراحی ویلا

ویلاها معمولا در یک یا دو طبقه ساخته می شوند. ویلاهای دو طبقه نیز عمدتا به صورت دوبلکس ساخته می شوند، به این صورت که بخش های خصوصی در طبقه بالا و فضاهای عمومی در طبقه ی پایین قرار می گیرند و یا بالعکس. در ادامه به طور خلاصه بخش های اصلی در طراحی ویلا را برای شما شرح خواهیم داد.

نمای بیرونی ویلا: اگر چه سبک های مختلفی برای طراحی نما وجود دارد، امابه طور عمده نمای بیرونی در ویلاهای ایرانی به صورت مدرن و کلاسیک می باشد. شما می توانید با در  نظر داشتن علایق خود، طراحی نمای ویلای خود را انجام دهید.

فضای داخلی ویلا: بعد از آن یکی از مهم ترین بخش ها در ساخت ویلای شما طراحی داخلی آن می باشد. این نکته را هم باید اضافه کنیم که سبک دکوراسیون و طراحی داخلی ویلای شما باید متناسب با طراحی نمای آن صورت بگیرد.

محوطه ی ویلا: داشتن یک محوطه زیبا و آرامش بخش یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسائل در طراحی ویلا می باشد. شما می توانید با نصب آلاچیق، قرار دادن مبلمان فضای بیرونی، کاشت درختان میوه و یا گیاهان تزئینی و … محوطه ای زیبا و دلنشینی را برای ویلای خود طراحی کنید.

 

استخر ویلا: شما می توانید با توجه به فضای موجود و بودجه ی مورد نظر، در ویلای خود استخر روباز و رو بسته را قرار دهید. طراحی استخر روباز به خصوص در فصل تابستان در منطقه ای خوش آب و هوا مانند کردان دلچسب می باشد و افراد از حضور در فضای باز لذت خواهند برد.

 

در این به طراحی ویلا کردان پرداختیم.

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

شرکت معماری آوگون

منبع: Archline

تعداد بازدید: 1,614

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *