رنگ طلایی را در تمامی بخش های خانه به کار ببرید!

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

رنگ طلایی را در تمامی بخش های خانه به کار ببرید!

ویژگی های رنگ طلایی

رنگ طلایی یکی از رنگ های جذاب و خیره کننده است و توجه مخاطب را در اولین نگاه به خود جاب می کند. استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی، فضا را به سمت تجمل گرایی می برد. رنگ طلایی بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند دکوراسیون لوکس داشته باشند. طلایی به دلیل قابلیت انعکاس بالا باعث می شود که اشیا و مبلمان جلوه بیش تری در فضا داشته باشند. این رنگ بیش تر در دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی دیده شده، بنابراین بسیاری از افراد فکر می کنند که این رنگ فقط در دکوراسیون کلاسیک به کار می رود و در طراحی داخلی مدرن جایگاهی ندارند. در صورتی که این باور غلطی است و ما در نمونه های مدرن هم شاهد استفاده این رنگ می باشیم، اما نحوه استفاده رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن متفاوت از سبک کلاسیک و سنتی می باشد.

در بخش های گذشته خط معار نمونه هایی از کاربرد این رنگ در دکوراسیون کلاسیک را به شما معرفی کرده است. اکنون در این بخش قصد دارد تا کاربرد این رنگ را در دکوراسیون داخلی مدرن به شما معرفی کند.

در این پروژه ما رنگ طلایی را در تمامی بخش ها مشاهده می کنیم. طراحی داخلی این آپارتمان  را استودیو Zimenko انجام داده است. اشیای گرانبها و رنگ های براق و شفاف در کنارهم فضایی مدرن و در عین حال لوکسی را ایجاد کرده اند. در سالن نشیمن میزهای عسلی سفید و سیاه مانند جزیره ای در میان اشیای درخشان و طلایی رنگ قرار گرفته اند. در انتهای سالن میان دو پنجره یک کمد بزرگ مشکی به چشم می خورد که رنگ طلایی همانند کمربندی آن را در بر گرفته است. به کار بردن رنگ سیاه شفاف در مبلمان و کابینت ها باعث شده تا رنگ طلایی خودش را بیش تر جلوه دهد. گوی های شیشه ای بنفش در لوسترها علاوه بر اینکه  متضاد با رنگ طلایی است، به تکمیل این فضای لوکس  و مدرن می پردازد.

در این پروژه طراحان به طرز خلاقانه ای رنگ طلایی را به صورت نوارهای عمودی در میان دیواره های سفید به کار برده است. برای پوشش کف در فضای داخلی طراح چوب را انتخاب کرده است. در فضای آشپزخانه، کابینت های سیاه پس زمینه ای تیره را ایجاد کرده تا اشیای طلایی رنگ بیش تر نمایان شوند. یخچال دارای یک پوشش چوبی غیر معمول است – البته البته عنصر طلایی نیز وجود دارد که یک دسته طلا است. یک گلدان تزئینی طلایی نیز در بالای آن قرار دارد.

در اتاق خواب تخت طلایی مانند خورشیدی درخشان می باشد که در صبح طلوع می کند. تابلو ی عکس سیاه و سفید نیز در مجاور تخت خواب توجه افراد را به خود جلب می کند. سرویس بهداشتی و حمام بیش تر شبیه به یک اتاق معمولی می باشد تا فضای حمام و شستشو. اشیا و تجهیزات آن به گونه ای می باشد که در نگاه اول شما متوجه نمی شوید که این بخش سرویس بهداشتی می باشد.

در ادامه با دیدن تصاویر خط معمار را همراهی کنید.

رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

تحریریه خط معمار

نگارنده: مینا مقدم

شرکت طراحی داخلی آوگون

منبع: Homedesigning

تعداد بازدید: 1,794

۱ دیدگاه

  1. آرینا گفت:

    سایت بسیار خوبی دارید. ممنون از شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *