معماری ساختمان فرهنگی روبرتو گارزا، اثری دیگر از تادائو آندو

معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو

معماری ساختمان فرهنگی روبرتو گارزا، اثری دیگر از تادائو آندو

معماری: استودیو تادائو آندو و همکاران

موقعیت: مکزیک، مونتری

سال: ۲۰۱۲

متراژ: ۲۰۷۰۰ مترمربع

تادائو آندو را می توان معمار بتن دانست. این معمار سرشناس ژاپنی علاقه وافری به متریال بتن دارد و این را در تمام کارهای خود نشان داده است. ساختمان زیادی در سرتاسر دنیا توسط این معمار طراحی و با نمای بتنی اجرا شده اند. آندو، بتن را به عنوان متریال اصلی فضاهای داخلی نیز مورد استفاده قرار می دهد. پیشنهاد می کنیم معماری دفتر کار این معمار را نیز حتما بررسی نمایید.

اما آنچه در این بخش قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، یک ساختمان فرهنگی هنری در یکی از شهرهای مکزیک است که به لحاظ زیبایی، مانند یک مجسمه بسیار بزرگ است. یک اثر هنری فاخر که شناسنامه آندو است.

مرکز فرهنگی Roberto Garza Sada de Arte در ۶ طبقه کار شده است. این ساختمان شامل ۲۱ آزمایشگاه، ۳ فضای نمایشگاه، ۲ آمفی تئاتر و فضاهای منحصر به فرد و چندمنظوره در محیط داخلی و فضای باز است. متریال های مورد استفاده در این ساختمان از این قرار هستند: دیوارها: بتن اکسپوز، گچ، رزین. سقف: گچ و رزین. کف: بتن اکسپوز، سنگ گرانیت.

معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو معماری ساختمان فرهنگی،تادائو آندو

تحریریه خط معمار

شرکت معماری آوگون

منبع: http://archline.ir – Architizer

تعداد بازدید: 3,022

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *