دانلود رایگان مطالعات مجتمع مسکونی (طرح ۵)

مطالعات مجتمع مسکونی،طرح 5

دانلود رایگان مطالعات مجتمع مسکونی (طرح ۵) –

در این قسمت برای همراهان عزیز خط معمار، مطالعات مجتمع مسکونی را آماده نموده ایم. این مطالعات جامع، در ۱۰۵ صفحه تدوین شده است. فایل های PDF و Word برای دانلود قرار داده شده است.

بخشی از توضیحات مقدماتی موجود فایل درباره پارکینگ:

ضریب پارکینگ

شاخص ضریب پارکینگ نشان دهنده نسبت پارکینگ به تعداد واحدهای مسکونی می باشد. مثلاً ضریب پارکینگ ۸/۰ نشان می دهد که به ازای هر ۱۰ واحد مسکونی ۸ واحد پارکینگ وجود دارد. چنانچه ضریب پارکینگ بیشتر از تعداد واحدهای مسکونی است.

معمولاً در ضوابط، پیش بینی پارکینگ باید به اندازه تعداد واحدهای مسکونی باشد، یعنی برای هر واحد مسکونی یک پارکینگ پیش بینی شود (ضریب پارکینگ یک). یکی از مهمترین معضلات مسکن نیمه اختصاصی رایج تأمین پارکینگ به اندازه کافی است، معمولاً علی رغم همه ضوابط جدی، به علت عدم امکان تأمین پارکینگ، (به دلیل کمی مساحت زمین) از خیابان های درجه ۳ و ۴ جهت پارکینگ استفاده می شود و بنابراین مشکلات ترافیکی بروز می کند. اما در مسکن اجتماعی چون حداقل ۷۵ درصد از زمین به صورت فضای باز می باشد، امکان تأمین پارکینگ اختصاصی به اندازه کافی است. البته ضوابط شهرسازی مشخص کننده ضریب پارکینگ می باشد. یکی از عوامل مهم مرتبط با ضریب پارکینگ، شاخص ضریب مالکیت خودروهای شخصی در خانوارها می باشد.

 

   دانلود مطالعات مجتمع مسکونی

 

تحریریه خط معمار

منبع: http://archline.ir

تعداد بازدید: 209

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *